top of page
Поиск

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв.

  • Фото автора: Ведмедик
    Ведмедик
  • 28 нояб. 2020 г.
  • 1 мин. чтения

З якого віку говорити з дитиною про Голодомор?

Розмовляти на цю тему треба тоді, коли дитина починає усвідомлювати, що відбувається навколо неї. Найкращий момент для цього, коли малюк сам запитує.

Можна й не чекати, доки дитина спитає про Голодомор, а самому завести про це мову. Але маєте бути впевненими, що малюк адекватно на це відреагує.

Апелюйте до позитивних емоцій — добра, співчуття, бажання допомогти. Моторошних подробиць уникайте, бо це може налякати і травмувати дитячу психіку. Говорити про Голодомор треба так, щоби ця тема не викликала страху у малечі.

На чому акцентувати увагу?

Коли розказуємо дітям про Голодомор, наше завдання — викликати співчуття й дати розуміння, що це була велика трагедія для українського народу. Дітям варто сказати: «Ви думаєте, що вам бракує одягу чи їжі, а були часи, коли діти мріяли про шматочок хліба». Треба виховувати в них шанобливе ставлення до цього продукту. Розказувати, що ним не можна розкидатися і треба шанувати кожну крихту.

Що сказати дитині, коли запалюєте свічку пам’яті?

Треба розповісти, чому ми повинні не забувати тих, хто помер у Голодомор. Навіть якщо в дитини виникнуть стривожені почуття, смуток і сльози, не переживайте. Це — нормальна реакція. Діти переживають такі відчуття, коли переглядають фільми чи мультики з драматичними елементами, а тут — реальна історія.

 
 
 

Commentaires


© 2017-2022 ясла-сад «Ведмедик».

bottom of page