Дошкільний навчальний заклад №48 "Ведмедик"
комбінованого типу
Мелітопольської міської ради Запорізької області
Вихователі нашого садочка не забувають про батьків під час карантину та підготували декілька порад як можна розволікти дитину дома
Вихователі групи №7 запропонували поділитися тим, як їх вихованці проводять карантин у дома.
Вихователі групи №6 пропонують пограти з дітьми у ігри.
https://www.pinterest.com/pin/198651033550419441/sent/?invite_code=a73ac9f61e284fe7a3c5368cbcb99547&sender=558939141161760556&sfo=1 - гра на розвиток моторики та уваги
Взгляните на это… 👀 https://pin.it/6s3vIQ1
Взгляните на это видео: https://pin.it/7ix4VIu
Варіант рухливої гри вдома
Вихователі групи №10 надають консультацію як поводитися під час карантину
Вихователі групи №8 пропонують ігри для малечі
Конструктор для ребенка своими руками
Чем занять ребенка дома, если ему от года до трех? Дети в таком возрасте просто обожают игрушки со множеством деталей.
Например, мистера Картошку. вырежьте из фетра картошку, также вырежьте из фетра других цветов для него глазки, нос, шляпы, усы, и прочие атрибуты. Его можно возить с собой в сумке или оставить дома, но в любом случае, мистер Картошка принесёт уйму радости. Лучшей игры для малышей сложно придумать.
Второй вариант — можно сделать своими руками конструктор из картона.
Игры-шнуровки своими руками
Отличная идея, чем занять ребёнка дома, — дать ему предмет с дырочками, в которые можно просунуть шнурок. Вырежьте фигурки из поролона, картона или бумажной тарелки сделайте отверстия по краям. Дайте ребенку какую-то прочную веревочку, которую можно продеть через эти самые отверстия.
-
С таким же успехом можно использовать коктейльные трубочки или пушистую проволоку вместо шнура и дуршлаг (шумовку) вместо картона, чтобы занять ребенка дома на какое-то время.
-
Игры с пластиковой посудой своими руками
Наверняка, у каждой мамы где-то дома завалялись пластиковые ложки и стаканчики с какого-то застолья. Из них тоже можно сделать развивающие игры для малышей своими руками.
Возьмите несколько прозрачных, белых и цветных пластиковых ложек После этого маркером нарисуйте на одной цветной и одной прозрачной одинаковые узоры. На остальных ложках также нарисуйте разные фигурки по этому принципу.
Смысл этой игры для малышей том, чтоб ваш ребёнок смог отыскать две ложки с одинаковым значком и положить их одна на другую. Это не только спасет вас, если вы не знаете, чем занять ребенка дома, но и научит ребенка различать фигурки.
-
Нанизывание макаронин
-
Все мы видели поделки из макарон, которые дети делают где-то на занятиях, так почему бы им не поиграть с сухими макаронами и дома.
Дайте ребенку макароны, в которых есть отверстие, и веревочку, предварительно завязав большой узел на одном конце, чтобы макароны не спадали. Дети могут сделать бусы или просто длинную-длинную связку макарон разных форм и цветов.
Также можно предложить нанизывать макароны на проволоку или палочки, воткнутые в пластилиновую или пенопластовую основу. Также макароны можно заменить другими материалами: цветными бусинами или картоном.
Сортировка квадратиков цветного картона
Еще одно занятие, которое не только развлекает, но и развивает. Для этой игры для детей своими руками купите цветной картон, разрежьте на маленькие квадратики разных цветов и прицепите на прищепку. Разложите перед ребёнком палитру цветов и пускай он постарается прикрепить прищепкой квадратик картона нужного цвета. Это и веселая, и поучительная игра для малышей.
Вихователі групи №1 пропонують провести досліди з мильними бульбашками
Щоб отримати міцні мильні бульбашки пропонуємо кілька різних рецептів.
• 600г води + 200г рідкого миючого засобу для посуду + 100г гліцерину
• 600г гарячої дистильованої води + 300г гліцерину + 50г миючого засобу в порошку + 20 крапель нашатирного спирту. (Розчин повинен настоятися кілька днів, потім його треба відфільтрувати і перед вживанням поставити на 12 годин в холодильник).
• 300г води + 300г рідкого мила для миття посуду + 2 чайні ложки цукру.
• 4ст. ложки мильної стружки розчинити в 400г гарячої води (краще це робити на вогні). Дати постояти тиждень. Після цього додати 2 чайні ложки цукру.
1 дослід.
Візьміть склянку, змішайте рідке мило з водою (1 ложка води і 3 ложки рідкого мила). Опустіть петлю в суміш. Що бачимо, коли виймаємо петлю? Потихеньку дуємо в петлю. Що відбувається? Рідке мило може розтягуватися в дуже тонку плівку. Вона залишається в петлі. Ми видуваємо повітря, плівка його обволікає, і виходить бульбашка.
2 дослід.
Розчин для мильних бульбашок бажано перед вживанням поставити на кілька годин в холодильник.
Змочіть робочу поверхню. (Поверхня гладка: скло, сталь, пластик, або пластикову тарілку.) Змочіть соломинку в мильний розчин, видуйте бульбашку і обережно покладіть на скло - вийде купол.
Добре змочіть соломинку в мильному розчині, обережно проткніть перший купол і подуйте в соломинку - всередині утворюється купол меншого розміру. (Повторити 3 рази) Кожен новий купол не повинен стикатися з попереднім.
Результат. Кожена наступна бульбашка займає місце в центрі попереднього і призводить до його збільшення.
3 дослід.
Стрибають мильні бульбашки.
Возьміте вовняну річ (шарф), рідина для мильних бульбашок (охолоджена в холодильнику), соломинку для коктейлю, ракетку для пінг-понгу.
Оберніть ракетку шарфом. Видуйте кульку і постарайтеся опустити його на ракетку. Обережно спробуйте змусити кульку підстрибувати.
Результат. Мильна бульбашка, не змінюючи форми і не лопаючись, м'яко опускається на ракетку і навіть підстрибує!
Поверхня бульбашки з мила і води досить пружна. Пузир спирається на ворсинки шарфа і як би ширяє в повітрі.
4 дослід.
Малювання мильними бульбашками.
Зробимо розчин (5 столових ложок гуаші + 1 столову ложку мила + 1 чайна ложка води). Опустіть в суміш трубочку і подуйте так, щоб вийшли мильні бульбашки. Візьміть аркуш паперу і обережно торкайтеся нею до бульбашок, як би переносячи їх на папір. Виходять дивовижні відбитки.
Батьки групи №1 поділились своїми пасхальними поробками разом з дітьми
Вихователі групи №11 пропонують настільні ігри з підручних матеріалів (сірники)
Усі батьки люблять повторювати: «Сірники для дітей — не іграшка!» Правильно, звісно, адже діти можуть ненавмисне що-небудь підпалити.
Але якщо поряд перебуватимуть мама або тато, то сірники можуть виявитися навіть хорошою іграшкою. Так уважає тато. Сьогодні він грає «у сірники» з дитиною. Пропонуємо ось яке завдання.
Утримай сірники
Покладіть на стіл п'ять сірників і спробуйте взяти один із них великими пальцями.
Тепер підніміть другий сірник двома вказівними пальцями.
Тепер третій — двома середніми пальцями. Потім четвертий — двома безіменними.
І, нарешті, п'ятий — двома мізинцями. Хто упустив сірник, залишає гру!
Сірникова картинка
Кожній дитині видайте сірники (скільки бажаєте — коробку, коробку на двох, коробку на всіх тощо). За командою учасники починають викладати із сірників . картинку на тему, задану ведучим. Це може бути своє ім'я, прізвище, зображення якої-небудь тварини, смішного сюжету («Тато спить», «Автоперегони», «Троє поросят» тощо). Виграє той, хто упорався швидше при простіших завданнях), або той, у кого вийшла найоригінальніша сірникова картинка (складніші завдання).
Скільки сірників
Візьміть сірникову коробку і покладіть у неї два сірники. Потрясіть коробку і запитайте у дітей, як вони вважають, скільки сірників зараз лежить у коробці. Діти також можуть потрясти коробку, потримати її в руках. Але відкривати коробку може тільки ведучий. Отже, тепер ви відкриваєте коробку і даєте дітям можливість перерахувати сірники. Перемагає той, хто назвав максимально близьку до правильної кількість.
Тепер можете ускладнити завдання: відвернувшись від дітей, додайте декілька сірників. Нехай діти знову відгадують їх кількість.
Сірникові коробки
Сірникові коробки (чим більше, тим краще) можна використовувати в різних іграх. На чотирьох або шести кришках, так само як і на внутрішніх коробочках, намалюйте однакові геометричні фігури: квадрат, круг, ромб, трикутник. Перемішайте кришки і внутрішні коробки. Попросіть малюка знайти і скласти коробочки.